چند حقه کوچک برای افزایش کیفیت و قدرت آنتن موبایل :

وقتی موبایل خوب آنتن نمی دهد چه کارهایی از دستمان برمی آید:

قدرت آنتن موبایل

در این مقاله تلاش داریم که چند راه کار ساده برای افزایش قدرت آنتن موبایل را به شما معرفی کنیم.
بسیاری این روش ها را خودتان می دانید و البته تمامشان بطور موقت مشکل شما را برطرف می کنند.
در مقاله های پیشین علل کاهش قدرت آنتن موبایل را بررسی کردیم و گفتیم ممکن است مشکل یا از دکل موبایل، یا از سیگنال، و یا از موبایل شما باشد.

گفتیم مشکلات مربوط به دکل خیلی زود برطرف می شوند مگر اینکه از سیستم مرکزی مخابرات باشد یا که کلا دکل نابود شده باشد، مثلا در اثر باد تندی دکل سرنگون شده باشد یا که مثل فیلم های علمی تخیلی زلزله مهیب، یا که رانش، شاید هم یک گودزیلا آنتن را خورده باشد. قدرت آنتن موبایل ممکن است سیگنال در طی مسیر از آنتن به شما به مانعی برخورد کرده باشد یا که سیگنال خروجی موبایل
شما در مسیر با مانعی مواجه شده و به آنتن نرسیده باشد. اگر یادتان باشد یا اگر مقاله پیشین را مطالعه کرده باشید؛
عین مکالمه یا دیگر ارتباطات موبایل جریان های دوطرفه ای هستند مثالمان همان “مش حسن” بود که مش از آنتن به شما می رسد، وقتی شما حسن را می گویید حالا کلام شما به شکل سیگنال به آنتن برمی گردد،
پس سیستم رفت و برگشتی را به خاطر داشته باشید:

در درجه اول خونسردی خودتان را حفظ کنید. به هیچ وجه داد نزنید. چون امواج سیگنالی است با طول موج مشخص که قدرتش بر اساس طول موج آن تعریف شده است و فریاد زدن شما قدرت آنتن موبایل را زیاد نمی کند و ممکن است تبعات بعدی داشته باشد چون: شاید مخاطب شما صدای شما را واضح دریافت می کند و این گوشی شماست که امواج صدای او را دریافت نمی کند. و از همه گذشته ممکن است همسایه ها صدای مکالمات خصوصیتان را بشنوند.

به پنجره نزدیک شوید. شاید با نزدیک شدن به پنجره از موانعی که داخل اتاق قرار دارد دور شدید مثل وسایل الکترومغناطیس یا آهن ربا های بزرگ مثل بلند گوی سینما خانواده.

با جابه جا شدن ممکن است از نقطه کور خارج شوید. شاید دیوارهای اتاقتان مثل عایق های فرکانس موبایل عمل می کند. پس با جابه جا شدن مشکل حل می شود.

شاید مشکل شما نباشید مخاطب باشد اگر با او رودربایستی ندارید از او بخواهید جابه جا شود. قطعا از پدربزرگ سالخورده ای نمی شود چنین درخواستی کرد. اگر هم درخواست کردید تا جا به جا شود ممکن است کلی طول بکشد.

دکل را در اطرافتان پیدا کنید- اگر هم پیدا نکردید مهم نیست چون دکل ها در ارتفاع های استانداری نصب می شوند، پس در هرصورت در ارتفاع قرار دارند- به ارتفاع بروید شاید که شما از سطح آنتن خیلی پایین تر هستید. مثلا در زیرزمین خانه تان باشید. یا که باشگاهتان که در زیرزمین است.

شاید که در ارتفاع زیادی هستید مثل وقتی که در هواپیما هستید و بیشتر اوقات آنتن ندارید خصوصا وقتی هواپیما اوج می گیرد (به قوانین خاموشی موبایل یا حالت پرواز در هواپیما احترام بگذارید.) شاید در طبقات بالایی یک برج باشید. همانطور که قبلا گفتیم تا جایی که می توانید هم سطح دکل باشید. شاید در جاده چالوس در حال سفر هستید و از بین کوه ها می گذرید.

شاید که در یک طبیعت گردی عالی در دره ای استراحت می کنید و اطرافتان دیواره های دره است و می خواهید به یکی از دوستانتان سلام برسانید یا کسی برایش ارسال کنید. همانطور که می دانید دیتای گوشی یا بطور عامیانه اینترنت گوشی هم به آنتن دهی و سیگنال دکل وابسته است.
پس شما در تمام این مکان ها در نقطه کور قرار دارید و باید از نقطه ای که هستید
بیرون بیایید و به محیطی مسطح و حتی الامکان بدون مانع برسید.

اگر در جایی حضور دارید که به وای فای دسترسی دارید از آن برای تماس ها و ارسال پیام استفاده کنید چون در جایی که موبایل آنتن خوبی ندارد وای فای جایگزین مناسبی است که می تواند نیاز ضروری شما را به ارتباط دیجیتالی مرتفع سازد.( اما اگر در جایی هستید که وای فای ندارید و می خواهید بین وای فای و تقویت کننده موبایل یکی را انتخاب کنید؛

شانستان را از بین نبرید و تقویت کننده موبایل تهیه کنید چون تقویت کننده آنتن موبایل یک بار خریده می شود و مثل وای فای پرداخت های ماهیانه با هزینه زیاد ندارد. با تقویت کننده آنتن موبایل می توانید هم آنتن موبایل داشته باشید و هم شبکه دیتا کانکشن موبایل)

بعضی اوقات با دستکاری موبایل می توان به طور موقت و لحظه ای به آنتن دسترسی پیدا کرد:

مثلا پیامی ارسال کرده اید که هنوز در مرحله ارسال یا sending است یعنی از گوشی شما بیرون نرفته است شاید با خاموش و روشن کردن گوشی در لحظه روشن شدن ارتباطی برقرار شود و پیام ارسال شود.
فقط اگر مشکل شارژ باطری دارید مداوم این کار را انجام ندهید چون زودتر باطری گوشیتان تمام می شود. شاید هم بعد از ری استارت کردن گوشی آنتن هرچند ضعیف پایدار بماند. شاید با روشن و خاموش کردن ” مد پرواز یا هواپیما” آنتن بازگردد و بتوانید در فاصله ای که آنتن دارید تماسی را برقرار کنید.

اپراتورتان را عوض کنید. نه بطور دایم بطور موقت. این راه حل برای کسانی است
که موبایل های دو سیم کارته دارند و می توانند در این موارد از اپراتور دوم استفاده کنند.
اما تغییر اپراتور و بازگشت به اپراتور اول یا اصلی ممکن است به شناسایی دکل آنتن توسط موبایل کمک کننده باشد.

نرم افزارهایی وجود دارند که می توانندقدرت آنتن موبایل را تقویت کنند شاید تا درصد اندکی بطور موقت مشکلتان را رفع کنند.

شاید اصلا باطری تان ضعیف باشد، طبق نظر کارشناسان این مورد نامحتمل است زیرا با وجود گوش های هوشمند که اولویت کاربردشان در برقراری تماس است؛
این گوشی ها بطور خودکار تمام انرژی را برای شناسایی دایمی نزدیک ترین دکل آنتن موبایل (detect ) نگاه می دارند. اما شاید که این مورد هم موثر باشد پس برنامه های غیر ضروری را خاموش کنید.

نور صفحه را کم کنید. اگر به وای فای نیاز ندارید آنرا دایما روشن نگاه ندارید
و اگر بلوتوثتان روشن مانده است و کاربرد ندارد.این روش ها ساده و کاربردی است
و شاید در جایی مشکل قدرت آنتن موبایل را برطرف کند
و شما یا مخاطب را از نگرانی برهاند. اما تمام این راه ها بطور موقت به شما کمک خواهد کرد.
اما به پایان رسید این دفتر حکایت همچنان باقی است؛ اگر:
…در خانه یا شرکت شخصی خودتان هستید و با این مشکلات بطور دایمی روبرو هستید
باید فکر دیگری بکنید و راهی بیابید که بطور دایمی مشکلتان را حل کند.

مشکل قدرت آنتن موبایل

مشکل قدرت آنتن موبایل با هزینه معقول و ابزار آلات مختص این مشکل، بطور دایمی برطرف می شود، همانطور که خودتان بهتر می دانید تقویت کننده آنتن موبایل یا بوستر موبایل برای افزایش قدرت آنتن موبایل وجود دارد.
این ابزار وسیله ای ست که بطور میانجی میان موبایل شما و دکل آنتن قرار می گیرد و یک تقویت کننده امواج از دکل به موبایل شما و از موبایل شما به آنتن است و به سادگی مشکل قدرت آنتن موبایل را حل می نماید.
گروه صنعتی کیان تلکام از همراهیتان تشکر می کند.

تولید جدید

تولید جدید

محصول پرفروش

محصول پرفروش

توسعه ازتباطات همراه