تقویت آنتن موبایل چیست؟

تقویت آنتن موبایل، دستگاهی است که سیگنال های موبایل که بصورت دیتا سوار بر امواج استاندارد میباشند را تقویت میکند.
این دستگاه میتواند در جاهایی که سیگنال موبایل به آن نقاط نمیرسد را انتقال دهد. درواقع دستگاه تقویت آنتن موبایل میتواند سیگنال های موبایل را که در باند استاندارد قرار دارند تقویت کند. تقویت سیگنال موبایل که شامل تقویت اینترنت 4G هم میباشد، در واقع مکالمه و اینترنت را بصورت هم زمان تقویت میکند.

 در قوانین و پروتکل های جدید و نسل های 4G و بالاتر کیفت مکالمه و پهنای باند اینترنت افزایش پیدا کرده است. در نسلهای قدیمی تر 2G از دیتاهایی با پهنای باند 200k استفاده میشد که نسبت به پهنای باند نسلهای جدید سرعت و کیفیت خیلی پایین تری داشت.
دستگاه تقویت انتن موبایل واسطی است بین سیگنال ارسال شده از سوی دکلهای مخابراتی و مکانی که در آن پوشش موبایل وجود ندارد.

تقویت آنتن موبایل در خانه
تقویت انتن موبایل در خانه

تقویت سیگنال موبایل

از اینرو دستگاهها میبایست با تکنولوژی جدید همخوانی داشته باشد و در هنگام تقویت خللی در سیگنالها ایجاد نکند. در ابتدا یا مبدا انتشار سیگنال (BTS) دیتا بصورت دیجیتال بر روی موج حامل مدوله میشود. موج منتشر شده کیفت بالایی برای دمدلاسیون توسط گوشی موبایل را دارد.

تکنولوژی ساخت و اپلیکیشن های بکار رفته در این دستگاه چنانچه بدرستی انتخاب شوند، نویز کمتری ایجاد میکنند و سیگنال اصلی را با کمترین دستکاری به خروجی دستگاه هدایت میکند. بطور کلی و خیلی ساده تقویت آنتن موبایل یک آمپلی فایر دو طرفه میباشد. این دستگاه سیگنال دکل (BTS) به سمت موبایل و همچنین سیگنال موبایل به سمت BTS را بصورت همزمان تقویت میکند. این روش را FULL Duplex مینامند.

تقویت کننده آنتن موبایل

میخواهم رفتار سیگنال را بصورت ساده توضیح دهم تا درک آن برای شما ساده شود.سیگنال موبایل رفتاری مانند صوت دارد. بطور مثال شما وقتی در اتاقی قرار دارید که یک منبع صوتی مانند رادیو پخش وجود دارد و اخبار از آن پخش میشود شما بوضوح صدای آن را میشنوید در اتاق مجاور و بیرون از ساختمان نیز صدای آن شنیده میشود. چندین نکته در این موضوع وجود دارد.

تقویت انتن موبایل | تقویت کننده انتن موبایل | ریپیتر موبایل

1 . شما برای شنیدن صدا نیازی به دیدن رادیو ندارید.

2. بدون مانع و با دید مستقیم در اتاق صدا با کیفیت بهتری شندیده میشود.

3. موانع مختلف اثرات مختلفی بر امواج دارند. دیوار چوبی صدا را راحتر از دیوار بتونی عبور میدهد. مانع فلزی صدا را کمتر عبور میدهد و افت زیادی را ایجاد میکند به همین خاطر در جایی مثل ماشین زمانی که درب اتومبیل باز است صدای پخش به وضوح شنیده میشود و زمانی که درب بسته میشود صدا کاملا محو میشود.

با توجه به توضیحات ساده درک میکنیم که رفتار سیگنال مشابه صوت است و افت ایجاد شده بر سیگنال موبایل همانند صوت میباشد.

تقویت آنتن دهی موبایل

بعنوان مثال شما زمانی که در یک کانکس فلزی قرار میگیرید میزان آنتن دهی گوشی شما بشدت افت میکند در حالی که این افت را یک سازه چوبی ندارد.دیلیل افت آنتن و کمبود سیگنال در سازه ها و ساختمانها نیز همین موضوع میباشد. سیگنال منتشر شده از BTS با عبور از دیوارها و ساختمانها دچار افت شده و کیفیت لازم جهت ایجاد ارتباط را ندارد.

تولید جدید

تولید جدید

محصول پرفروش

محصول پرفروش

توسعه ازتباطات همراه